Ankara Evden Eve Nakliyat

Ankara Evden Eve Nakliyat

Ankara Evden Eve Nakliyat

Şehirler arası ya da şehir içi taşımacılıkta çözümler üreten nakliyat firmaları sayısı oldukça fazla. Fakat önemli olan doğru nakliyat firmasıyla iş birliği içerisinde olmak ve bazı önemli noktalara dikkat etmek. Ankara evden eve nakliyat firmalarına bakarken firmanın size sigorta sağlayıp sağlamadığı, kaç personelle çalıştığı, kullandığı araçlar ve hacimleri, fiyata dahil olan ücretleri, taşıma süreleri gibi detayların önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Ankara Evden Eve Nakliye Parça Eşya Taşıma

Öncelikle eşyalarınızın bir listesini oluşturmalısınız. Böylece taşınma işlemi tamamlandığında ve paketler açıldığında kaybolan bir parçanın olup olmadığını anlarsınız. Ayrıca bu listeyi taşıma firmasıyla paylaşmanız da bu riski engelleyecektir. Çünkü bazı nakliye durumlarında personellerin yanında olmayabilirsiniz. Bir diğer önemli adım nakliyat sigortası kapsamını doğru anlamaktır. Çünkü bazı eşyalarınız için bu sigortalar yeterli olmayabilir. Bir çok sigorta sadece taşıma işlemini gerçekleştiren aracın kaza yapması halinde eşyalarınızın ücretlerini karşılamaktadır. Oysa ki çizik, kırık, kayıp gibi durumlarda da kapsaması önemlidir. Sigorta için bir eksperin gelerek eşyaların durumuna bakması gerekir.

Ankara evden eve nakliye firması seçimini aceleye getirmeyin. Bunun için en ideal süre 7-10 gün arasıdır. En az 4 gün öncesine kadar bulmuş olmanız ileride karşılaşacağınız sorunları azaltacaktır. Nakliye firmasıyla tüm detayları paylaşmak, kamyonun yanaşma mesafesi, eşyalarınızın miktarı, sokağın durumu, kat bilgisi ve asansör kullanım kuralları gibi  konular hakkında detaylı açıklama yapmak önemlidir.

Ankara Nakliyat Şehirler Arası Taşımacılık

Hangi firma ile anlaşırsanız anlaşın mutlaka konuştuklarınız ve sözleştiklerinizi yazıya dökmelisiniz. Bu sözleşmenin bir örneği sizde bir örneği de nakliyat firmasında olmalı. Böylece ileride bir anlaşmaya düşülürse yapılan bu yazılı sözleşmeden sonuca bağlanabilir. Ayrıca firmanın eşyalarınızı taşımak için getirdiği aracın plakasını da almayı unutmayın. Bunu sözleşmede de belirtebilirsiniz. Ankara nakliyat firmasına bu talebinizi iletirseniz size gelecek olan aracın plakasını vereceklerdir. Eğer plaka vermek istemiyorsa ve bu konuda bir anlaşmazlığa düşüldüyse, pek güvenmemeniz gerektiğini ve başka firmalara yönelmenin daha doğru bir tercih olacağını size söyleyebiliriz.